Bezpieczeństwo ważna sprawa - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo ważna sprawa

Data publikacji 03.04.2017

W ubiegły piątek policjanci spotkali się z członkami Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Spotkanie miało na celu przestrzec przed zagrożeniami, na które są narażeni seniorzy. Mundurowi opowiadali o metodach działania oszustów metodą na tzw. wnuczka i sposobach obrony przed nimi. Poruszono temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

W piątkowym spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze Policji, którzy odwiedzili członków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Powiatowy w Busku – Zdroju. W trakcie wizyty policjanci wyświetlili filmy profilaktyczne przedstawiające zaaranżowane scenki, w których przestępcy próbowali okraść lub oszukać osoby starsze. Na podstawie tych filmów, stróże prawa omówili jak powinna zachować się osoba, która narażona jest na działanie przestępców. Omówiono metody działania oszustów, którzy chcą przy pomocy internetu wyłudzić dane osobowe. Korzystając z prezentacji multimedialnej, policjantka podała przykłady fałszywych stron internetowych. Apelowała, aby bardzo dokładnie przyglądać się mailom, bo część z nich może być próbą oszustwa na naszą szkodę. Pokazała, jakie oznaczenia posiada prawidłowo zabezpieczona strona internetowa banku.     

Po pogadance policjanci rozdali ulotki z najważniejszymi radami i przestrogami mającymi ustrzec osoby starsze przed oszustami.

Opr. TP

  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami