Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z buskich dróg - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z buskich dróg

Data publikacji 09.04.2017

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z buskiej komendy, zatrzymali wczoraj wieczorem do kontroli osobową toyotę. Powodem kontroli było popełnienie wykroczenia przez kierowcę tego pojazdu. To nie jedyne przewinienie 19 – letniego mieszkańca Buska – Zdroju. Szybko okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem uwagę policjantów patrolujących ulice Buska – Zdroju zwróciła uwagę osobowa Toyota Corolla. Kierowca tego pojazdu poruszał się ulicą jednokierunkową w odwrotnym kierunku, jechał „pod prąd”. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą samochodu siedział 19 – letni mieszkaniec Buska – Zdroju. Szybko się okazało, że popełnienie tego wykroczenia, to nie jedyne przewinienie nastolatka. Policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. W trakcie badania urządzenie pomiarowe wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie kierującego. Mężczyzna oświadczył, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania, co potwierdzili mundurowi w policyjnych bazach danych. 19 – latek nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego i polisy obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, którym się poruszał. Jak ustalili funkcjonariusze, toyota była nieubezpieczona od kilku lat i nie miała obowiązkowego przeglądu technicznego.  

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, nastolatkowi może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.    

Powyższy przypadek jest dowodem skrajnej nieodpowiedzialności. Niektórzy kierujący prezentują lekceważący stosunek do prawa, nie zdając sobie sprawy, że takie zachowanie, może przyczynić się do tragedii czy ludzkiego dramatu.

Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.     

Opr. TP