20 – latek zatrzymany z amfetaminą - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

20 – latek zatrzymany z amfetaminą

Data publikacji 18.04.2017

Stopniccy policjanci zatrzymali w nocy z soboty na niedzielę 20 – letniego mężczyznę, u którego znaleźli dwa zawiniątka z zawartością białego proszku. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to amfetamina. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy pełnili służbę patrolową na terenie Pacanowa. Na jednej z ulic w tej miejscowości, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. W pojeździe podróżowało pięć młodych osób. W trakcie legitymowania, jeden z pasażerów, 20 – latek zachowywał się nerwowo. Policjanci postanowili sprawdzić zawartość saszetki trzymanej przez niego na kolanach. W torbie mundurowi znaleźli dwa zawiniątka z zawartością skrystalizowanej białej substancji, susz roślinny w kolorze brunatno – zielonym oraz elektroniczną wagę. Po przebadaniu na testerze narkotykowym zabezpieczony biały proszek zidentyfikowano jako amfetaminę w ilości czterech porcji, natomiast susz roślinny jako marihuanę. 

W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez nastolatka, stróże prawa znaleźli akcesoria służące do palenia marihuany oraz ciemnobrunatne kryształki, które zostały zabezpieczone do dalszych badań. 20 – latkowi za posiadanie środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

Opr. TP