Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2017 - podsumowanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2017 - podsumowanie

Data publikacji 18.04.2017

W dniach od 14 do 17 kwietnia 2017 roku policjanci na drogach powiatu buskiego przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. Ich głównym celem było zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Podczas minionego weekendu, na drogach powiatu buskiego pracowały wzmożone policyjne patrole. W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się kierować pojazdem pomimo tego, że w ich organizmach znajdował się alkohol. Policyjne statystyki odnotowały pięć kolizji, nie było wypadków w których obrażenia odnieśli uczestnicy ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali 8 praw jazdy, z czego 5 za przekroczenie w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h. Miniony świąteczny weekend przebiegł spokojnie.   

Policjanci w trakcie kontroli drogowej, zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze  drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości.