Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy

Data publikacji 24.04.2017

W miniony weekend policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 8 praw jazdy. Kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h, stracili dokument uprawniający do kierowania na trzy miesiące. Będzie to czas pozwalający na przemyślenie swojego zachowania i wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

W trzy dni minionego weekendu, policjanci z buskiej drogówki zatrzymali ośmiu kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Tylko w piątek 3 kierujących rozstało się ze swoim prawem jazdy, w sobotę zrobiło to dwóch i w niedzielę kolejnych trzech kierowców.

Na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Mietel, mieszkańcy zgłosili za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi tam do przekraczania prędkości przez kierujących pojazdami. Właśnie w tej miejscowości policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy. Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu był kierujący Volkswagenem Passatem, który w miejscowości Wolica w gminnie Stopnica, w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50 km/h poruszał się w szybkością 128 km/h.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Po raz kolejny przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. TP