Spotkanie z policjantką - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z policjantką

Data publikacji 25.04.2017

Wczoraj policjantka odwiedziła uczniów jednej z buskich szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkania mundurowa opowiadała uczniom o swojej pracy oraz poruszyła tematy codziennego życia. Spotkanie miało przybliżyć słuchaczom specyfikę służby w Policji.

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju spotkała się z młodzieżą Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku - Zdroju. Rozmowa z funkcjonariuszką umożliwiła młodzieży zapoznanie się ze specyfiką pracy policjanta. Szczególnie ciekawił uczniów temat jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.

Mundurowa przedstawiła procedurę doboru do służby oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego. Uczniowie dowiedzieli się czym na co dzień zajmują się policjanci poszczególnych wydziałów. Dzięki temu młodzi ludzie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat umiejętności i predyspozycji koniecznych do jego wykonywania. Policjantka poruszyła również temat dotyczący przyczyn sięgania po narkotyki i dopalacze przez młodzież oraz kwestie prawne. Mundurowa przekazując tę wiedzę miała na celu uświadomienie, że oprócz tego, że praca policjanta jest ciekawa, to jest również odpowiedzialna trudna i wymagająca poświęcenia. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania.

 

Opr JK