„Dzień przedsiębiorczości” z policjantami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień przedsiębiorczości” z policjantami

Data publikacji 26.04.2017

Dzisiaj naszą komendę odwiedzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju. Spotkanie zostało zorganizowano z okazji 14. edycji Dnia przedsiębiorczości. Jak co roku w tej inicjatywie udział bierze Komenda Powiatowa Policji w Busku – Zdroju. Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda codzienna praca policjantów, dowiedzieli się też jakich kompetencji, umiejętności i wiedzy oczekuje się od kandydatów na stróżów prawa.

Dzisiaj w buskiej komendzie odbyła się 14. edycja Dnia przedsiębiorczości. Inicjatywa ta organizowana jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i objęta została honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju, wizytę rozpoczęła się od spotkania z Komendantami. Uczniów osobiście powitał Komendant Powiatowy insp. Jakub Kosiń oraz jego zastępca nadkom. Jacek Grudzień. W gabinecie szefa buskiej jednostki, goście dowiedzieli się jak wygląda praca policjanta.

Spędzając dzisiaj z policjantami kilka godzin, młodzież miała okazję przyjrzeć się z bliska ich pracy. Nasi goście zobaczyli, na czym polega służba policjanta ruchu drogowego, technika kryminalistycznego, a także czym zajmuje się oficer prasowy. Każdy miał okazję usiąść w radiowozie, przymierzyć elementy wyposażenia policyjnego, zadać pytanie na interesujący go temat. Podczas pogadanki w świetlicy komendy, oficer prasowy mł. asp. Tomasz Piwowarski zademonstrował działanie aplikacji „Moja Komenda”. Pokazał jak łatwo jest za jej pomocą znaleźć najbliższą jednostkę Policji, a nawet wyznaczyć drogę dojazdu lub dojścia. Każdy przy pomocy tej aplikacji może się w łatwy sposób dowiedzieć, kto jest jego dzielnicowym. Później opowiadał o kwestiach związanych z rekrutacją. Przybliżył wymagania i oczekiwanie, jakie stawiane są przed przyszłymi kandydatami na stróżów prawa.

Opr. TP

  • „Dzień przedsiębiorczości” z buskimi policjantami #5
  • „Dzień przedsiębiorczości” z buskimi policjantami #6
  • „Dzień przedsiębiorczości” z buskimi policjantami #1
  • „Dzień przedsiębiorczości” z buskimi policjantami #2
  • „Dzień przedsiębiorczości” z buskimi policjantami #3
  • „Dzień przedsiębiorczości” z buskimi policjantami #4