Policjanci jurorami w konkursie BRD - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci jurorami w konkursie BRD

Data publikacji 27.04.2017

Dziś w Szkole Podstawowej w Tuczępach odbył się gminny konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W organizacje tego przedsięwzięcia włączyli się buscy policjanci. Mundurowi nadzorowali poszczególne konkurencje, które wyłoniły zwycięzcę i dały awans do eliminacji powiatowych.

Po raz kolejny policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju uczestniczyli w eliminacjach gminnych w konkursie BRD, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Tuczępach. Mundurowi podczas konkursu sprawdzili wiedzę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Oprócz szczególnej ostrożności na drodze liczą się jeszcze wiedza ogólna, dotycząca znajomości przepisów oraz umiejętność praktyczna.  Konkurs rozpoczął test składający się z 25 pytań. Test został przygotowany przez policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego buskiej komendy Policji. Po części teoretycznej, uczniowie przystąpili do zadań praktycznych. Był tor przeszkód, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Jednak jak w każdym turnieju, musi być zwycięzca. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie ze szkoły w Tuczępach.

Policjanci, którzy nadzorowali konkurencje, zgodnie stwierdzili, że uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczną i świetnymi umiejętnościami praktycznymi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Opr. JK