Długi majowy weekend 2017 – podsumowanie akcji w powiecie buskim - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Długi majowy weekend 2017 – podsumowanie akcji w powiecie buskim

Data publikacji 04.05.2017

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali policjanci. Od piątku do środy doszło do 10 kolizji, w których nie było osób rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać zwiększoną ilość patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od piątku do środy na terenie powiatu buskiego doszło do 10 kolizji, w których nie było osób rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. W trakcie trwania działań 7 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.