Na festynie o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na festynie o bezpieczeństwie

Data publikacji 04.05.2017

Wczoraj dzielnicowy z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju spotkał się z uczestnikami festynu. Podczas plenerowego spotkania z mieszkańcami Nowego Korczyna, policjant przestrzegał przed zagrożeniami, na które narażone są osoby starsze. Mundurowy przybliżył metody działania oszustów i omówił sposoby obrony przed nimi. Zachęcał również do instalacji aplikacji „Moja Komenda”, która w łatwy sposób pomoże ustalić kontakt do swojego dzielnicowego.

Wczorajsze spotkanie dzielnicowego z mieszkańcami Nowego Korczyna odbyło się przy okazji festynu plenerowego zorganizowanego w tej miejscowości. Mundurowy w trakcie rozmów z seniorami, omówił jak powinna zachować się osoba, która narażona jest na działanie oszustów. Przestrzegał przed przekazywaniem jakichkolwiek pieniędzy czy też kosztowności osobom, których nie znamy. Poruszył również temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcał do takiej metody kontaktu z Policją. Mówił jak należy prawidłowo dodać zgłoszenie za pomocą tej strony internetowej. Dalej opowiedział o działaniu aplikacji „Moja Komenda”. Zachęcał do darmowej instalacji aplikacji, która w łatwy sposób jednym kliknięciem pomoże ustalić kontakt do swojego dzielnicowego.

Dzielnicowy rozdał uczestnikom festynu ulotki z danymi adresowymi do siebie. Podkreślił, że dzielnicowy dba o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców  w swoim rewirze. Do niego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Opr. TP

  • Na festynie o bezpieczeństwie
  • Na festynie o bezpieczeństwie
  • Na festynie o bezpieczeństwie