Na widok policjantów chciał połknąć narkotyki - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na widok policjantów chciał połknąć narkotyki

Data publikacji 13.02.2015

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju, zatrzymali wczoraj 21 - letniego mężczyznę, przy którym znaleźli zawiniątko z białym proszkiem. Mieszkaniec powiatu pińczowskiego podejrzewany jest o posiadanie środków odurzających. Ustawodawca za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od pewnego czasu podejrzewali 21 - latka z powiatu pińczowskiego o posiadanie środków odurzających. Wczoraj zauważyli go, podróżującego w samochodzie wraz z dwoma innymi osobami. Kryminalni zatrzymali do kontroli osobowego seata. Gdy funkcjonariusze podchodzili do pojazdu, pasażer siedzący na tylnym siedzeniu, zaczął się nerwowo zachowywać i ukrywać coś w dłoniach. W momencie, gdy stróże prawa otworzyli drzwi, 21-latek chciał najprawdopodobniej połknąć trzymane w rękach zawiniątko. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów, uniemożliwiła mężczyźnie zniszczenie dowodów rzeczowych. Zabezpieczoną substancję, po przebadaniu na testerze narkotykowym, zidentyfikowano, jako amfetamina o wadze 2 gram. 

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj będzie składał wyjaśnienia w prokuraturze. Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczona substancja to narkotyk, za jego posiadanie może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. T.P.