Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo”, festyn rodzinny z buskimi policjantami

Data publikacji 29.05.2017

„Nie ma jak rodzina” – pod takim hasłem odbył się festyn w buskim parku zdrojowym. Jest to cykliczna impreza, której jednym ze współorganizatorów jest Komenda Powiatowa Policji w Busku – Zdroju. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Piątkowy festyn cieszył się wielkim zainteresowaniem. W spotkaniu uczestniczyli policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i przygotowali szereg atrakcji.

Podczas piątkowego festynu, buscy policjanci prezentowali dzieciom i młodzieży biorącej udział w festynie, radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Każdy chętny, mógł przymierzyć elementy wyposażenia policyjnego, aby poczuć się jak policjant w trakcie patrolu. Działaniami policjantów osobiście kierował Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń. Dzielnicowi rozdawali ulotki zawierające ważne numery telefonów alarmowych oraz przestrzegające przed zagrożeniami. Policjanci czuwali także nad bezpieczeństwem uczestników imprezy. Podczas trwania festynu, stróże prawa rozmawiali z młodzieżą na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz odpowiadali na pytania związane z codzienną służbą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z kryminalistyki. Wszyscy chętni mogli odbić swoje linie papilarne na kartce papieru, którą później zabierali na pamiątkę do domu. 

Policjanci przypominali o funkcjonowaniu aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcali do korzystania z tej formy kontaktu społeczeństwa z dzielnicowym i Policją. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.  

Zobacz zdjęcia

Opr. TP