Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,ALKOHOL I NARKOTYKI’’ maj 2017 – podsumowanie działań buskich policjantów

Data publikacji 29.05.2017

Od niedzieli, 28 maja od godz. 6:00 do dzisiaj do godz. 6:00 na drogach powiatu buskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość ponad 1600 kierujących, zatrzymali 6 praw jazdy.

W czasie trwania akcji, kierujący mogli spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach województwa świętokrzyskiego. Na terenie powiatu buskiego policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 1600 kierujących, wyeliminowali z ruchu drogowego trzech kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd „na podwójnym gazie”. Kierujący stracili prawa jazdy i będą odpowiadać przed sądem. Przed sądem stanie również kierujący, któremu mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania za rażące nieprzestrzeganie przepisów, skutkujące spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejnych 2 kierujących straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.   

Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.