Kolejne narkotykowe zatrzymanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne narkotykowe zatrzymanie

Data publikacji 16.02.2015

Soleccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Staszowa. Mężczyźni podejrzewani są o posiadanie środków odurzających. Mundurowi znaleźli przy nich woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się gminie Nowy Korczyn, w nocy z soboty na niedzielę.Policjanci pełniący służbę patrolową, zauważyli zaparkowany na przystanku autobusowym samochód. Mundurowi podjechali do auta. Na ich widok, mężczyźni siedzący w samochodzie zaczęli zachowywać się nerwowo. 27 - letni pasażer pojazdu schował coś do kieszeni. Podczasprzeszukania, oddał policjantom foliowy woreczek z zapięciem strunowymtzw. dilerkę z zawartością białego proszku. Również kierowca miał coś na sumieniu. Przy 31-latku, funkcjonariusze znaleźli podobny woreczek z zawartością białej substancji. Wstępnie przeprowadzone badania, w obu przypadkach pozwoliły określić zabezpieczoną substancję, jako amfetamina.
 
Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Jeżeli dalsze badania ujawnionej substancji potwierdzą, że jest to narkotyk, może grozić im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
 
Opr. TP