Buski policjant drugi na podium wyścigu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Buski policjant drugi na podium wyścigu

Data publikacji 31.05.2017

W miniony weekend w Poznaniu odbył się XIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, Rajmunda Gąsiorka i Ryszarda Szurkowskiego pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – „Posnania Pama Tour 2017”. Policjant z buskiej jednostki stanął na podium.W miniony weekend w Poznaniu odbył się XIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, Rajmunda Gąsiorka i Ryszarda Szurkowskiego pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – „Posnania Pama Tour 2017”. Policjant z buskiej jednostki stanął na podium.

W ubiegłą sobotę odbył się XIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, Rajmunda Gąsiorka i Ryszarda Szurkowskiego pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – „Posnania Pama Tour 2017”. Kolarze ścigali się po ulicach Poznania. Łącznie odbyło się 11 wyścigów w różnych kategoriach wiekowych, min: przedszkolaków, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkółek kolarskich. W zależności od wieku, zawodnicy do pokonania mieli różne długości trasy. Długość rundy wynosiła ok. 2800 m z tym, że kobiety musiały pokonać mniejszą liczbę rund, a mężczyźni jeździli dłużej. W ramach zawodów również stróże prawa walczyli o Mistrzostwo Polski Policji w kolarstwie szosowym. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. W tej kategorii zawodnicy musieli pokonać 6 okrążeń. Zacięta walka skończyła się uroczystą dekoracją zwycięzców. Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego z buskiej jednostki stanął na podium, zajmując drugie miejsce.

Po powrocie z zawodów, zdobycia srebrnego medalu Mistrzostw Polski Policji pogratulował naszemu koledze Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń. 

Opr. TP