„Ostatkowy” weekend na drogach powiatu buskiego - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Ostatkowy” weekend na drogach powiatu buskiego

Data publikacji 16.02.2015

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na drogach powiatu buskiego, mundurowi zatrzymali czterech użytkowników dróg, którzy zdecydowali się kierować pojazdami pomimo tego, że w ich organizmach znajdował się alkohol.

Podczas ostatniego weekendu karnawału, na drogach powiatu buskiego pracowały wzmożone policyjne patrole. W trakcie kontroli, funkcjonariusze wyeliminowali czterech nietrzeźwych użytkowników dróg.  Pomimo wielu policyjnych apeli zdarzają się osoby nieodpowiedzialne, które decydują się na kierowanie pojazdem, pomimo tego, że w ich organizmach znajduje się alkohol. Niechlubnym rekordzistą okazał się traktorzysta, który kierował ciągnikiem mając ponad 3,2 promila alkoholu. Do tego zdarzenia doszło w sobotę, po południu.

W Busku – Zdroju oraz w Stopnicy, doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W żadnym wypadku nie siadajmy za kierownicą pojazdu po spożyciu alkoholu! Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.