II Buski Festiwalowy Bieg dla Zdrowia - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

II Buski Festiwalowy Bieg dla Zdrowia

Data publikacji 02.06.2017

Wczoraj w parku zdrojowym, odbył się II Buski Festiwalowy Bieg dla Zdrowia. Było to przedsięwzięcie zachęcające do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. W inicjatywę włączyli się policjanci, którzy propagowali ideę życia bez uzależnień.

Z okazji przypadającego na dzień 1 czerwca „Międzynarodowy Dzień Dziecka”, dla dzieci i młodzieży z buskich szkół przygotowano porcję ruchu na świeżym powietrzu. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach II Buskiego Festiwalowego Biegu dla Zdrowia. Trasa wiodła przez najbardziej zielone zakątki Buska – Zdroju, aleją Mickiewicza oraz przez Park Zdrojowy. Po zakończonym biegu, na mecie przy muszli koncertowej, mundurowi ustawili stoisko profilaktyczne. Każdy chętny mógł obejrzeć sprzęt i pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie. Przygotowano warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi mogli zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki. Kto miał ochotę mógł, choć przez chwilę posiedzieć za kierownicą samochodu, włączyć światła i syrenę.

Inicjatywę wspierali przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. Buskich policjantów reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży, mieszkańców, a także gości wypoczywających w naszym mieście.

W trakcie festynu policjanci informowali o zasadach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcali do bezpłatnego instalowania aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, która szybko pomoże znaleźć swojego dzielnicowego i nawiązać z nim kontakt.

Opr. TP

  • II buski bieg dla zdrowia #1
  • II buski bieg dla zdrowia #2
  • II buski bieg dla zdrowia #3
  • II buski bieg dla zdrowia #4
  • II buski bieg dla zdrowia #5
  • II buski bieg dla zdrowia #6