Policjantka radziła jak bezpiecznie spędzić wakacje - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka radziła jak bezpiecznie spędzić wakacje

Data publikacji 06.06.2017

Dzisiaj policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej z Buska – Zdroju spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Busku – Zdroju. Tematem spotkania były zbliżające się wakacje oraz zagrożenia czyhające na młodych ludzi w czasie wolnym od szkoły.

W trakcie pogadanki w Zespołu Szkół Specjalnych w Busku – Zdroju policjantka przestrzegała przed zachowaniami, które mogą stać się przyczyną wypadku. Przypomniał jak prawidłowo poruszać się po drodze publicznej. Mówił jak zachowywać się na kąpielisku. Osobom, które podczas wakacji będą korzystać z internetu uświadomił zagrożenia, jakie mogą napotkać w „sieci”. Przestrzegał przed podawaniem swoich danych osobowych, czy zawieraniem znajomości z osobami, które nie zawsze są tymi, za kogo się podają. 

Skutki zdrowotne zażywania dopalaczy, omówiła przedstawicielka buskiego „Sanepidu”. Wymieniła kilka groźnych schorzeń, które mogą wystąpić nawet u młodych osób, które zażywały substancje psychoaktywne. Opowiedziała jak udzielić pomocy osobie, która może być zatruta dopalaczami.  

 

Opr. JK                                          

Źródło KPP Busko - Zdrój