Spotkanie z seniorami w ramach projektu "CYBERBANK" - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami w ramach projektu "CYBERBANK"

Data publikacji 08.06.2017

We wtorek w sali konferencyjnej w Zamku Królewskim w Stopnicy odbyło się spotkanie z seniorami w ramach projektu „CYBERBANK”. Spotkanie zostało przeprowadzone przez funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz z Komisariatu Policji ze Stopnicy.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną i dzielnicowa z Komisariatu Policji ze Stopnicy spotkały się z grupą seniorów. Podczas prelekcji funkcjonariusze przedstawili zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się starsi ludzie. Mł. asp. Justyna Konopka poruszyła z seniorami temat bezpiecznego korzystania z internetu w nawiązaniu do projektu „CYBERBANK”. Funkcjonariuszka zapoznała uczestników spotkania z zasadą bezpiecznych form korzystania z bankowości elektronicznej, stron internetowych, czy też robienia zakupów w „sieci”. Seniorzy dowiedzieli się jak mogą wyglądać fałszywe pisma wysyłane do nich drogą elektroniczną przez oszustów, którzy chcą wyłudzić dane.

Mundurowe omówiły działanie oszustów metodą na tzw. wnuczka, córkę, funkcjonariusza CBŚP, policjanta, pracowników społecznych itp. Informowały, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

Po pogadance rozpoczęła się dyskusja. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że o problemach należy rozmawiać jak najczęściej i przestrzegać przed zagrożeniami, które czyhają na nich w codziennym życiu.

Zachęcano również do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Opr. JK

Źródło: KPP Busko