Kręci mnie bezpieczeństwo w czasie wakacji. - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo w czasie wakacji.

Data publikacji 08.06.2017

Wczoraj i dziś dzielnicowi z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” odwiedzili uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiślicy oraz Szkoły Podstawowej w Skotnikach Dolnych. Mundurowi przypominali słuchaczom o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku oraz ostrożności podczas jazdy rowerem.

Po raz kolejny funkcjonariusze w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo„ spotkali się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie w tym dniu zdawali swój pierwszy egzamin „na rowerowe prawo jazdy”. Była to świetna okazja, aby mundurowi omówili zasady bezpiecznej jazdy.

Z uwagi na zbliżające się wakacje funkcjonariusze przypomnieli również jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym podczas letniego wypoczynku m.in. nad wodą, w domu czy też na podwórku. Wyjaśniali, w jaki sposób obronić się przed atakiem agresywnego psa oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Przypominali też o odblaskach.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach zadając wiele pytań.

 

Opr. JK

Źródło KPP Busko Zdrój