Przedszkolaki odwiedziły policjantów w komendzie. - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki odwiedziły policjantów w komendzie.

Data publikacji 08.06.2017

Wczoraj najmłodsi mieszkańcy naszego miasta odwiedzili funkcjonariuszy w ich siedzibie. Mundurowi przygotowali dla nich kilka niecodziennych atrakcji.

Wczoraj buską komendę odwiedziły dzieci z przedszkola „Smerfuś”. Odwiedziny rozpoczęły się od oglądania stanowiska kierowania. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość porozmawiania z policjantami pełniącymi tam służbę. Następnie goście oglądali radiowozy oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, mogli zobaczyć policyjną łódź patrolową oraz motocykle wykorzystywane przez policjantów  Zespołu Ruchu Drogowego. Dzieci zobaczyły jak wygląda wyposażenie wykorzystywane podczas pełnienia codziennej służby. Uczniowie mogli obejrzeć kamizelkę i hełm kuloodporny.

Na koniec spotkania w związku ze zbliżającymi się wakacjami policjantka omówiła  zagadnienia z zakresu szeroko pojętej profilaktyki, min. jak zachować się  w przypadku spotkania z agresywnym psem, co robić podczas nieobecności osób dorosłych w domu, w jakich miejscach można się bawić nad wodą, aby nie być narażonym na niebezpieczeństwo, itp.  Korzystając z okazji, mundurowa przypomniała jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.   Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, a każde dziecko dostało malowankę z wizerunkiem policjanta.      

 

Opr. JK

Źródło KPP Busko - Zdrój