„ALKOHOL I NARKOTYKI" – podsumowanie działań w powiecie buskim - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ALKOHOL I NARKOTYKI" – podsumowanie działań w powiecie buskim

Data publikacji 08.06.2017

Od wczesnych godzin porannych w wtorek, do środowego poranka, na drogach powiatu buskiego policjanci prowadzili akcję pod hasłem "Alkohol i Narkotyki". Głównym celem działań było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W czasie trwania 24 godzinnej akcji, trwały wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących na terenie powiatu buskiego. Mundurowi przebadali przeszło tysiąc kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ujawnili jednego nietrzeźwego rowerzystę.

W dalszym ciągu apelujemy do kierujących o trzeźwą jazdę. Pamiętajmy, nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki wina, jednego piwa lub kieliszka wódki, może przyczynić się do powstania tragicznego w skutkach wypadku komunikacyjnego.

Przypominamy, że w budynku buskiej komendy Policji jest zamontowany alkomat, dzięki któremu każdy może sam sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności udziału w tej czynności policjantów.

 

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku – Zdroju