O „Bezpiecznych wakacjach” na pikniku - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O „Bezpiecznych wakacjach” na pikniku

Data publikacji 26.06.2017

W sobotę dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju uczestniczyli w festynie rodzinnym w Młynach. Jak zwykle policjanci specjalnie dla uczestników zabawy przygotowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Mundurowi rozmawiali z uczestnikami spotkania o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje. Dbali też o bezpieczeństwo bawiących się gości.

W minioną sobotę, odbył się festyn rodzinny w miejscowości Młyny. W czasie festynu buscy dzielnicowi przekazywali porady jak bezpiecznie spędzić wakacje. Przestrzegali przed zachowaniami, które mogą później skutkować odpowiedzialnością karną. Mundurowi udostępnili do oglądania radiowóz i sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Każdy chętny mógł choć przez chwilę posiedzieć za kierownicą policyjnego samochodu, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe.

Korzystając ze spotkania z lokalną społecznością, policjanci informowali o zasadach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcali do bezpłatnego instalowania aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, która szybko pomoże znaleźć swojego dzielnicowego i nawiązać z nim kontakt.

Opr. TP

  • Piknik z policjantami
  • Piknik z policjantami
  • Piknik z policjantami