Remont mostu na drodze k – 73 – uwaga utrudnienia - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Remont mostu na drodze k – 73 – uwaga utrudnienia

Data publikacji 03.07.2017

Dzisiaj rozpoczął się remont mostu przez rzekę Czarną Nidę w miejscowości Morawica. Ruch odbywać się będzie wahadło, a utrudnienia przewidziane są do końca sierpnia 2017 r. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie cierpliwości, kultury jazdy i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Remont mostu na drodze krajowej nr 73 rozpoczął się już w czerwcu 2017 r. jednak pierwsze prace obejmowały modernizację chodnika i nie powodowały utrudnień na jezdni. Od dziś jednak remont wszedł w etap wymagający zamknięcia połowy jezdni i dlatego ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. W godzinach 06:00-10:00 oraz 14:00-17:00 w miejscu objętym remontem odbywać się będzie ręczna regulacja ruchu przez upoważnione do tego osoby. Poza tymi godzinami ruch będzie kierowany w zależności od potrzeb i zwiększania się natężenia ruchu.

            W celu zmniejszenia uciążliwości związanych z remontem wprowadzone zostały objazdy:

1. Dla pojazdów > 6 ton od strony Kielc drogą wojewódzką nr 763 do Chęcin, drogą DK nr 7 i drogą nr 78 do Chmielnika. Dla kierunku od strony Buska zalecany objazd od Chmielnika drogą DK 78 przez Kije do drogi DK nr 7 (Jędrzejów).

2. Dla pojazdów jadących od strony Warszawy – od węzła Północ drogą S 7 potem DK nr 7 do Jędrzejowa a następnie drogą DK 78 przez Kije do drogi nr 73 (Chmielnik)

3. Dla pojazdów < 6 ton drogami powiatowymi:

- DP 0353T – Wola Morawicka – Radomice – Skrzelczyce – Pierzchnica – Osiny – Drugnia Rządowa – Drugnia Zakarczmie – Łagiewniki. Odcinek Wola Morawicka – Radomice.

- DP 0369T – Morawica – Łabędziów – Radomice. Odcinek Łabędziów – Radomice.

- DP 0370T – Bieleckie Młyny – Łabędziów.

Pamiętajmy by nie jeździć na pamięć, a zwracać uwagę na oznakowanie pionowe i poziome. Miejsce remontu będzie objęte również nadzorem przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach