Policjanci zlikwidowali uprawę konopi - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi

Data publikacji 19.07.2017

Buscy kryminalni zlikwidowali wczoraj uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczyli 10 krzaków tej rośliny. Krzewy trafią do policyjnego laboratorium. Śledczy ustalili też osobę, która jest właścicielem uprawy. Za uprawę konopi, z wyjątkiem konopi włóknistych, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju podejrzewali, że na nieużytkach rolnych w gminie Tuczępy, ktoś uprawia konopie indyjskie. Stróże prawa pracujący przy tej sprawie, ustalili też właściciela uprawy. Wczoraj policjanci pojechali na miejsce i zabezpieczyli 10 krzaków konopi innych niż włókniste. Rośliny rosły w donicach, które można było łatwo przemieszczać w inne miejsce. Uprawa konopi znajdowała się w otoczeniu innych roślin tak, aby nikt postronny nie zauważył zabronionych krzewów. Zabezpieczone krzaki miały około 50 cm wysokości. Śledczy zabezpieczyli też środki służące do pielęgnacji konopi. Wkrótce właściciel uprawy, usłyszy zarzuty.

Zabezpieczone rośliny trafią do policyjnego laboratorium. Jeżeli ekspertyza laboratoryjna potwierdzi, że są to krzewy konopi innych niż włókniste, to za przestępstwo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Zabezpieczone krzaki konopi
  • Zabezpieczone krzaki konopi
  • Zabezpieczone krzaki konopi