Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący z piskiem opon wyjechał przed policyjny radiowóz

Data publikacji 20.07.2017

Wczoraj policjanci ruchu drogowego z buskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego 27 – latka. Kierujący BMW wyjechał z posesji na drogę publiczną i miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Za kierowanie pojazdem mechanicznym z stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej jednostki Policji patrolowali wczoraj drogi w gminie Solec – Zdrój. W jednej z miejscowości, z posesji, z piskiem opon przed policyjny radiowóz wyjechało BMW. Kierujący pojazdem miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Widzący to policjanci natychmiast przystąpili do działania. Za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydali kierującemu osobówką polecenie do zatrzymania pojazdu. Kierowca nie reagował i jechał dalej. Po kilkudziesięciu metrach skręcił w boczną drogę, gdzie stracił panowanie nad pojazdem. Policjanci zajechali drogę kierującemu BMW, uniemożliwiając ewentualną ucieczkę. Za kierownicą pojazdu siedział 27 – letni mieszkaniec gminy Solec – Zdrój. Od mężczyzny wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Podczas badania, mundurowi stwierdzili w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Na miejscu pasażera siedział trzeźwy właściciel samochodu który zapytany, dlaczego pozwolił na jazdę nietrzeźwemu kierowcy odpowiedział, że …nie wiedział, że mężczyzna jest pijany.

Nietrzeźwemu kierującemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.     

Opr. TP

Ładowanie odtwarzacza...