Powiatowe obchody Święta Policji w Busku – Zdroju - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe obchody Święta Policji w Busku – Zdroju

Data publikacji 21.07.2017

Policjanci z buskiej jednostki obchodzili Święto Policji. W trakcie dzisiejszych uroczystości 45 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie. Wraz z policjantami w uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu buskiego, służby mundurowe oraz zaproszeni goście.

Dzisiejsze obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Busku Zdroju rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Kielcach insp. Dariuszowi Augustyniakowi. W tej podniosłej dla każdego policjanta chwili, uczestniczyli min.: Starosta Buski, Burmistrzowie: Buska – Zdroju i Stopnicy, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Busku – Zdroju, ksiądz kapelan, wójtowie gmin powiatu buskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz wielu zaproszonych gości. Nie zabrakło również regionalnych mediów.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach oraz Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń wręczyli nominacje na wyższe stopnie policyjne. W korpusie oficerów awansował 1 policjant, w korpusie aspiranckim nominacje otrzymało 17 policjantów oraz 20 funkcjonariuszy w korpusie podoficerskim. Na stopień starszego posterunkowego Policji nominacje otrzymało 7 stróżów prawa.

Miłym akcentem dzisiejszych uroczystości było wręczenie podziękowań policjantom, którzy wynieśli kobietę z płonącego budynku oraz listów gratulacyjnych dla funkcjonariuszy, którzy zajęli I miejsce w eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji pn. „Patrol Roku 2017”. Podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach trafiły również na ręce insp. Jakuba Kosiń, który na początku tego tygodnia ujął nietrzeźwego motorowerzystę.

Wszystkim mianowanym i wyróżnionym, przełożeni oraz zaproszeni goście złożyli gratulacje i podziękowania za wzorową służbę, trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w naszym powiecie.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć

Opr. TP

  • Święto Policji 2017 #1
  • Święto Policji 2017 #2
  • Święto Policji 2017 #3
  • Święto Policji 2017 #4
  • Święto Policji 2017 #5
  • Święto Policji 2017 #6
  • Święto Policji 2017 #7
  • Święto Policji 2017 #8
  • Święto Policji 2017 #9