Wystawa „Miednoje – policyjny Katyń” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wystawa „Miednoje – policyjny Katyń”

Data publikacji 26.07.2017

"Miednoje - policyjny Katyń" to tytuł wystawy Instytutu Pamięci Narodowej, którą od dziś do wtorku można oglądać na Alei Mickiewicza w Busku – Zdroju przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji. Tablice wspominające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Wystawa została przygotowana w związku z 73. rocznicą Zbrodni Katyńskiej.

Dziś na Alei Mickiewicza w Busku – Zdroju przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji otwarto wystawę plenerową „Miednoje – policyjny Katyń”, w której uczestniczył Komendant Powiatowy Policji insp. Jakub Kosiń, Burmistrz Miasta i Gminy Waldemar Sikora oraz kapelan Policji ks. Stanisław Kondrak.

Wystawa zawiera 22 plansze, na których przedstawiono między innymi biografię funkcjonariuszy Policji Państwowej związanych z Kielecczyzną, którzy zostali zamordowani w Kalininie. Można również zobaczyć fotografie, dokumenty oraz informację związane z agresją sowiecką na Polskę i przebieg Zbrodni Katyńskiej. Funkcjonariusze początkowo byli żołnierzami, a następnie  rozpoczęli służbę w formacji Policji Państwowej. Walczyli o wolność Polski w szeregach legionów Józefa Piłsudskiego.

                             

Ekspozycja jest częścią obchodów 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i pozostanie dostępna dla zwiedzających do 1 sierpnia 2017 roku.

Serdecznie zapraszamy.

 

Opr. JK

Źródło KPP Busko