Kradł tablice rejestracyjne i paliwo - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł tablice rejestracyjne i paliwo

Data publikacji 28.07.2017

Dziś buscy policjanci zatrzymali 21 - latka podejrzanego o dokonanie kradzieży paliwa ze stacji benzynowych na terenie województwa świętokrzyskiego, dzięki temu, że rozpoznał go policjant po służbie. Pojawiał się przed dystrybutorami w tym samym samochodzie, jednak z różnymi tablicami rejestracyjnymi, które wcześniej „pożyczał i porzucał”. Po zatankowaniu uciekał z miejsca. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w czasie wolnym od służby zauważył na parkingu jednego ze sklepów mężczyznę, który swoim wyglądem przypominał osobę dokonującą kradzieży tablic rejestracyjnych pojazdów oraz paliwa na stacjach benzynowych na terenie województwa świętokrzyskiego.

Na podstawie ustaleń buscy policjanci dziś zatrzymali 21 latka mieszkańca powiatu pińczowskiego który dokonywał tych kradzieży. Schemat działania sprawcy, był zawsze taki sam. Mężczyzna najpierw kradł tablice rejestracyjne innego samochodu, zakładał je na własny pojazd, a następnie tankował paliwo i odjeżdżał. 21-latek został przesłuchany i przyznał się do popełnienia tych przestępstw.

Teraz mężczyźnie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawy szkody. Policjanci ustalają, czy zatrzymany nie dokonywał podobnych kradzieży w innych miejscowościach.

 

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku - Zdroju