Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO…W WAKACJE” -PÓŁKOLONIE ODWIEDZAJĄ KOMENDĘ

Data publikacji 01.08.2017

Dziś Komenda Powiatowa Policji w Busko Zdroju gościła dzieci i młodzież przebywające na półkoloniach. Podczas spotkania dzieci nie tylko usłyszały porady dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji letnich, ale przede wszystkim miały okazję zwiedzić jednostkę i zapoznać się z zawodem policjanta. Dodatkowo w czasie spotkania w związku z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą” funkcjonariuszka poruszała tematykę związaną z bezpiecznym wypoczynkiem.

Dziś Komendę Powiatową Policji w Busku - Zdroju odwiedziły dzieci i młodzież przebywające na półkoloniach w  Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Podczas wizyty nie zabrakło atrakcji. Dzieci z zaciekawieniem zwiedziły najważniejsze miejsca na  komendzie. Podczas wycieczki zapoznano je z zawodem policjanta i jego zadaniami w codziennej służbie. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną przypomniała dzieciom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nie tylko nad wodą, ale również w górach, na wsi czy w miejscu zamieszkania. Podczas wspólnej dyskusji dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych służb ratunkowych. Potrafiły również powiedzieć dlaczego nie wolno pod nie dzwonić dla zabawy.

Mundurowa przypomniała również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzieci miały także okazję obejrzeć policyjny radiowóz, motocykle oraz łódkę, a nawet poczuć się jak prawdziwy policjant, zasiadając za jego kierownicą. Nie lada atrakcją było dla najmłodszych zrobienie odcisków palców.

Spotkanie minęło w miłej atmosferze, a najmłodsi zadawali ciekawe pytania dotyczące pracy mundurowych. Na zakończenie mundurowa rozdała dzieciom elementy odblaskowe oraz ulotki o bezpieczeństwie nad wodą.

 

Opr. JK

Źródło KPP Busko