Policjanci zabezpieczali pielgrzymkę diecezji kieleckiej - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali pielgrzymkę diecezji kieleckiej

Data publikacji 07.08.2017

Ponad 200 kilometrów mają do pokonania wierni, którzy rozpoczęli wczoraj 36. Kielecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszyli z Wiślicy i przeszli przez teren powiatu buskiego w eskorcie buskich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem pieszych i zmotoryzowanych pielgrzymów. 36. Kielecka Piesza Pielgrzymka zakończy się w niedzielę 13 sierpnia na Wałach Jasnogórskich.

Pątnicy wyruszyli z Wiślicy wczesnym rankiem, tradycyjnie - 6 sierpnia. Policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Przez teren powiatu buskiego przeszła piesza pielgrzymka kielecka, która wyruszyła z miejscowości Wiślica w powiecie buskim. Policjanci na motocyklach umożliwili pielgrzymom bezkolizyjne i płynne przejście ulicami naszego miasta. Mundurowi reagowali również na zachowania, które mogły stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa zgromadzonych osób.

Jednoczenie informujemy, iż w najbliższym czasie przez drogi powiatu buskiego będą przechodzić pielgrzymi z innych województw, dlatego prosimy kierowców o rozsądek i wyrozumiałość.

 

Opr. JK

Zdjęcia wykonał fotograf pielgrzymki