Buski policjant na podium w Tour de Pologne - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Strona znajduje się w archiwum.

Buski policjant na podium w Tour de Pologne

Data publikacji 08.08.2017

W dniu 4 sierpnia br. policjant buskiej komendy mł.asp. Paweł Szymański KPP Busko-Zdrój brał udział w mistrzostwach Polski Policji na 58-kilometrowej rundzie wokół Bukowiny Tatrzańskiej w ramach 74 wyścigu Tour de Pologne. Zajął II miejsce na podium w kategorii wiekowej M4. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje policjantek i policjantów z całej Polski. Na czele drużyny policyjnej stanął Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

4 go sierpnia 2017 roku w Bukownie Tatrzańskiej odbył się wyścig w ramach 74 Tour de Pologne będący jednoczenie pierwszymi Mistrzostwami Polskiej Policji w kolarstwie szosowym. Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju startując z numerem 1567 w kategorii wiekowej M-4 mł. asp. Paweł Szymański zajął II – miejsce z czasem 2:04:00.

Nasz policjant  poza odpowiedzialną i pełną wyrzeczeń służbą realizuje także swoje pasje trenując i startując w zawodach sportowych na terenie całego kraju godnie reprezentując garnizon świętokrzyski. Podobnie było także i tym razem podczas wyścigu rozgrywanego na morderczej trasie wokół Bukowiny Tatrzańskiej z kultowym podjazdem pod Gliczarów. Jest to słynna „ściana Bukowina”o długości około 5,4 km o średnim nachyleniu okołu 6 % a w najcięższym fragmencie dochodzącym do 23 %.

Na starcie tej wyjątkowej imprezy obok funkcjonariuszy z całej Polski stanął też Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz szef Biura Operacji Antyterrorystycznych Policji podinsp. Dariusz Zięba. Trasa wyścigu rozpoczęła się od znajdującego się tuż po starcie pierwszego morderczego podjazdu, który spowodował pierwszą selekcje wśród zawodników dzieląc peleton wiele mniejszych grup. Cała trasa obfitowała w podobne wyczerpujące zawodników podjazdy jak też strome zjazdy i ostre zakręty co wymagało od kolarzy ogromnej techniki i odwagi. Paweł Szymański na trasie wyścigu pokonał różnicę wzniesień wynoszącą 1177 m, a w najszybszym momencie zjeżdżał z max prędkością 87,3 km/h co odnotował jego komputer.

Warto podkreślić, że mł. asp. Paweł Szymański po raz kolejny zajmuje czołowe miejsce na najważniejszych w imprezach kolarskich policjantów, w 2006 r podczas rozgrywanych w Tyczynie Mistrzostwach Polski służb mundurowych zdobył srebrny medal, w 2014 r w Łazach zajął II w Mistrzostwach Policji w kolarstwie przełajowym, w tym samym roku dwukrotnie stawał na najwyższym podium zwyciężając w rozgrywanych po górzystych trasach wyścigach w kategorii  Masters w Bliżynie z metą na Świętym Krzyżu i Strawczynie, w 2016 roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski policji w Poznaniu powtarzając ten sukces w maju bieżącego roku ponownie zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski Policjantów w Poznaniu.