Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji ”Moje życie zależy od Ciebie - Dzień Bezpiecznego Pasażera”

Data publikacji 14.08.2017

W związku z akcją pod nazwą ”Moje życie zależy od Ciebie - Dzień Bezpiecznego Pasażera” policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju przeprowadzili akcję mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów pojazdów. Funkcjonariusze kontrolowali między innymi czy kierujący i osoby przez niego przewożone korzystają z pasów bezpieczeństwa. Zwracali również uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości.

Akcja pod nazwą ”Moje życie zależy od Ciebie - Dzień Bezpiecznego Pasażera”  trwała przez cała sobotę. Kierujący mogli w tym dniu spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach powiatu buskiego. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane zarówno przez pasażerów jak i kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi  przypominali kierującym, że bardzo często zdrowie i życie pasażerów leży w ich rękach. Zwracali uwagę czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w sposób prawidłowy, oraz w  jaki sposób przewożony jest bagaż.

W trakcie działań na terenie powiatu buskiego, funkcjonariusze skontrolowali około 40 pojazdów. Mundurowi ujawnili aż 16 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jadąc z pasażerami. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ukarano czterech pasażerów, którzy niestosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, aby uświadamiać  kierującym jak wielka odpowiedzialność leży w ich rękach.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

 

Opr. JK

Źródło: KPP Busko - Zdrój