Policjantka na festynie rodzinnym - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka na festynie rodzinnym

Data publikacji 14.08.2017

Wczoraj funkcjonariuszka buskiej komendy uczestniczyła w festynie rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Warszawka w Komorowie.Głównym celem jaki przyświecał mundurowej było propagowanie bezpiecznych zachowań zarówno na drodze jak i w domu podczas trwających wakacji.

Wczoraj policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju uczestniczyła w festynie rodzinnym pn” Rodzinne wakacje z dziećmi przy grillu i muzyce” zorganizowanym przed Stowarzyszenie Warszawka z Komorowa. Impreza była okazją do spotkania mundurowej z mieszkańcami gminy Pacanów  i poruszenia w rozmowie z nimi zagadnień dotyczących ich bezpieczeństwa jako użytkowników dróg. Policjantka mówiła również o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo …. nad wodą”. Przypomniała dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy będą wypoczywać nad wodą o zasadach bezpieczeństwa i rozsądku podczas letniego wypoczynku.

W dalszej części spotkania wspólnie z dziećmi mł. asp. Justyna Konopka przypomniała najważniejsze znaki drogowe. Każde dziecko mogło również zweryfikować swoje umiejętności podczas jazdy na rowerze i pokonać specjalnie na tę okazję przygotowany tor przeszkód.

 Na koniec spotkania każdy uczestnik  zarówno duży jak i mały mógł zobaczyć z bliska policyjny radiowóz, wejść do środka włączyć sygnały dźwiękowe oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z policjantką. Milusińscy, aby być widoczni na drogach otrzymali od mundurowej elementy odblaskowe. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci jak i dorosłych.

 

Opr. JK

Źródło KPP Busko - Zdrój