Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny Weekend – Sierpniowy weekend” - podsumowanie działań w powiecie buskim

Data publikacji 16.08.2017

Od wczesnych godzin porannych 11 sierpnia do północy 15 sierpnia 2017 roku, policjanci na drogach powiatu buskiego prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend – Sierpniowy weekend”. Ich głównym celem było zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Podczas minionego weekendu, na drogach powiatu buskiego pracowały wzmożone policyjne patrole. W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali sześciu kierowców, którzy zdecydowali się kierować pojazdem pomimo tego, że w jego organizmie znajdował się alkohol. Policyjne statystyki odnotowały jeden wypadek gdzie jedna osoba odniosła obrażenia oraz 13 zdarzeń drogowych, które zostały zakwalifikowane, jako kolizje – bez osób rannych.

Niestety pomimo ciągłych apeli, w dalszym ciągu duża liczba kierowców nie stosuje się do znaków i przepisów ograniczających szybkość jazdy pojazdem. Przestrzegamy, zatem wszystkich użytkowników dróg przed takim zachowaniem. Apelujemy o rozsądek za kierownicą i bezpieczne zachowanie na drodze.

Opr. TP