Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prawa jazdy zatrzymane dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 22.08.2017

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali łącznie 5 praw jazdy za nadmierne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W miejscowości Mietel, zatrzymano aż 3 dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. W tym miejscu lokalna społeczność zgłaszała za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi do przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Wczoraj, w ciągu ciągu jednego dnia, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy zatrzymali kierującym łącznie 5 praw jazdy. Powodem tego było przekroczenie przez nich dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym. Tylko w miejscowości Mietel, w miejscu wskazanym za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci zatrzymali 3 dokumenty.
Przekraczanie dozwolonej prędkości zdarza się nie tylko na drogach krajowych, ale również na drogach niższych kategorii. W miejscowości Sułkowice, gmina Solec – Zdrój, 41 – latek kierowanym przez siebie pojazdem jechał o 55 km/h szybciej niż pozwalają na to obowiązujące przepisy. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Brakiem wyobraźni wykazał się 55 – letni kierujący ciężarowym Volvo. W miejscowości Wolica, gmina Stopnica, w obszarze zabudowanym jechał ciężarówką z prędkością 101 km/h. Nie przemyślał, jakie mogłyby być skutki gdyby przy takiej prędkości doszło do zdarzenia drogowego. Również ten kierujący stracił prawo jazdy.
Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi oraz przypisanymi do tego wykroczenia 10 punktami.  

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwolona prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy

Opr. TP