Bezpieczne wakacje z radami policjantki - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje z radami policjantki

Data publikacji 23.08.2017

W ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” funkcjonariuszka buskiej Policji spotkała się z dziećmi z przedszkola w Ratajach Słupskich. Dzisiejsze spotkanie było kolejną okazją do rozmowy z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa.

Dziś policjantka z Komendy Powiatowej w Busku – Zdroju mł. asp. Justyna Konopka rozmawiała z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas trwających wakacji. Dzieci z przedszkola w Ratajach Słupskich miały okazję wysłuchać prelekcji na temat bezpiecznych zachowań nad wodą, na drodze, w czasie jazdy czy w trakcie zabawy. Przedszkolaki poznały najważniejsze znaki drogowe, które spotykają, na co dzień. Okazało się, że mimo swojego wieku większość maluszków posiada sporą wiedzę na temat zasad ruchu drogowego. Milusińscy podczas spotkania zapoznali się także ze sprzętem, jaki policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Największą atrakcją dla przedszkolaków było oglądanie radiowozu policyjnego, w którym każdy mógł usiąść i poczuć się jak prawdziwy policjant. Zaskoczeniem dla dzieci było również robienie odcisków palców.  Policjantka przypomniała też o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i jazdy w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantki drobne upominki, w postaci zawieszek odblaskowych oraz kolorowanek. Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci, a zdobyta wiedza i umiejętności będą im towarzyszyły przez całe wakacje jak również w czasie zbliżającego się roku szkolnego.

 

Opr. JK

Źródło: KPP Busko - Zdrój