Podsumowanie akcji ,,PRĘDKOŚĆ'' buskiej drogówki - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji ,,PRĘDKOŚĆ'' buskiej drogówki

Data publikacji 28.08.2017

W ostatni piątek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”. Działania te koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczyła w nich także polska Policja. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

Buscy mundurowi przeprowadzili 57 kontroli, 33 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość, w dwóch przypadkach policjanci za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali prawa jazdy. Niestety pomimo apeli, w dalszym ciągu duża liczba kierowców nie stosuje się do znaków i przepisów ograniczających szybkość jazdy pojazdem. Przestrzegamy, zatem wszystkich użytkowników dróg przed takim zachowaniem. Apelujemy o rozsądek za kierownicą i bezpieczne zachowanie na drodze.

W sobotę, 26 sierpnia prawo jazdy stracił kierujący który rażąco naruszył przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. O dalszym losie tego kierującego zdecyduje sąd.

Także w niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali dwa prawa jazdy. W obu przypadkach powodem było przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa ujawnili jednego kierującego, który zdecydował się na kierowanie pojazdem na „podwójnym gazie”. Za popełnienie tego przestępstwa, kierujący stanie przed sądem.    

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.