Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań ,,Bezpieczny weekend – Ostatni weekend Wakacji”

Data publikacji 04.09.2017

W trakcie minionego weekendu - od piątku 1 września do niedzieli 3 września na drogach powiatu buskiego doszło do 5 zdarzeń drogowych, w których nie było osób rannych. Policjanci zatrzymali jednego kierującego, który zdecydował się usiąść za kierownicą pojazdu po alkoholu.

Działania ,,Bezpieczny weekend" trwały od piątku od godziny 6:00  do niedzieli do godziny 24:00. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli na drogach województwa świętokrzyskiego w tym na terenie powiatu buskiego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach takich jak: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików. Policjanci sprawdzali również  stan techniczny pojazdów, a co najważniejsze stan trzeźwości kierujących. Podczas weekendu na terenie powiatu buskiego policyjne statystyki odnotowały 5 zdarzeń drogowych, w których nie było osób rannych. Zdarzenia zakwalifikowano, jako kolizje.  Podczas działań mundurowi ujawnili jednego kierującego, który zdecydował się na usiąść za kierownicą pojazdu pomimo tego, że wcześniej spożywał alkohol.  

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od m.in. naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.