Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 05.09.2017

W poniedziałek 4 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzieci ponownie zasiadły w szkolnych ławkach. Przez pierwszy tydzień nowego roku szkolnego, nad bezpieczeństwem uczniów czuwają policjanci. Tak jest również w powiecie buskim. Przy szkołach podstawowych usytuowanych w pobliżu ulic, gdzie natężenie ruchu pojazdów i pieszych jest duże, mundurowi mają baczenie na zachowania wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza tych najmłodszych.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest skierowana nie tylko do uczniów i ich rodziców, ale także do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Założeniem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz ich skutków poprzez propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na terenie Buska – Zdroju policjanci pełnią służbę w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1 na ulicy T. Kościuszki i ul. M. Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 2 na skrzyżowaniu ulic J. Korczaka i Bohaterów Warszawy oraz Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. W. Grotta. Funkcjonariusze nadzorują również okolice szkoły w miejscowości Dobrowoda.

W ramach prowadzonej akcji policjanci będą reagować na wszelkiego rodzaju wykroczenia i czyny karalne stwarzające zagrożenie dla dzieci i młodzieży. Jednym z poważniejszych wykroczeń jest nieustąpienie przez kierującego pojazdem pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Za to wykroczenie taryfikator przewiduje mandat karny w kwocie 350 złotych oraz 10 punktów. Jeżeli chodzi o pieszych, najczęściej popełniają wykroczenie polegające na naruszeniu obowiązku korzystania z przejść dla pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię, za co grozi mandat karny w kwocie 50 złotych.

Opr. TP

  • Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”
  • Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”
  • Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”