Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Widzisz zagrożenie w miejscu swojego zamieszkania? Zgłoś to za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Data publikacji 08.09.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zyskuje coraz większą popularność. Z tej formy kontaktu z Policją codziennie ktoś korzysta. Niedawno mieszkańcy miejscowości Grotniki Małe w gminie Nowy Korczyn powiadomili policjantów, że w tej miejscowości dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Policjanci zweryfikowali zgłoszenie naniesione za pomocą tego narzędzia. W trakcie kontroli prędkości, ujawnili kilku kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia szybkości.

Z każdym dniem funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa rośnie liczba aktywnych użytkowników. Mieszkańcy powiatu buskiego za pomocą tego narzędzia chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania. Policjanci skrupulatnie weryfikują każde zgłoszenie przekazane przez lokalną społeczność. Tak było między innymi w miejscowości Grotniki Małe w gminie Nowy Korczyn. Mieszkańcy powiadomili policjantów, że w tej miejscowości dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Policjanci zweryfikowali zgłoszenie naniesione za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W trakcie kontroli prędkości, ujawnili kilku kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia szybkości. Zachęcamy każdego, dla kogo bezpieczeństwo jest ważną sprawą, aby zgłaszać miejsca i występujące w nich zagrożenia. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może przekazywać Policji informację o istniejącym problemie bez konieczności wychodzenia z domu. Wszyscy możemy mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

Zapamiętaj!

Jeżeli potrzebujesz pilnej interwencji Policji, bądź chcesz złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia, należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112. 

Opr. TP