Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Siesławicach „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”

Data publikacji 19.09.2017

Wczoraj policjanci z buskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Siesławicach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Początek roku szkolnego jest okazją do przypomnienia dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, policjanci z buskiej komendy odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej w Siesławicach.  Ze względu na wiek słuchaczy, policjanci dostosowali dla nich zajęcia. Młodsze dzieci mogły skorzystać z „autochodzika”. Jest to specjalne miasteczko umiejętności drogowych, dzięki któremu dzieci podczas zabawy uczą się przepisów ruchu drogowego.

Starsi uczniowi wysłuchali rad policjanta, który przypomniał podstawowe zasady ruchu drogowego. Omówił, w którym miejscu można przejść przez jezdnię i jak zrobić to bezpiecznie. Wytłumaczył jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach po zmierzchu. Osobom dojeżdżającym do szkoły samochodem lub autobusem przypomniał o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz w przypadku młodszych dzieci o używaniu fotelików ochronnych. Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Opr. TP