Przedszkolaki bezpieczne w ruchu drogowym - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki bezpieczne w ruchu drogowym

Data publikacji 19.09.2017

Dziś policjantka odwiedziła najmłodszych uczestników ruchu drogowego z buskich przedszkoli. Spotkania odbyły się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”. Przedszkolaki „szlifowały” praktyczną umiejętność bezpiecznego poruszania się po drogach. Młodsze dzieci ćwiczyły przejście przez jezdnię korzystając ze specjalnego miasteczka.

Dziś rano, policjantka z buskiej komendy odwiedziła dzieci w przedszkolu. Powodem odwiedzin było przypomnienie zasad korzystania z przejść dla pieszych. Przy pomocy „autochodzika” najmłodsi uczyli się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Każdy chętny mógł wcielić się w rolę pieszego lub kierującego pojazdem. Dzięki miasteczku umiejętności drogowych, dzieci podczas zabawy uczyły się przepisów ruchu drogowego.

Przed południem kolejne spotkanie odbyło się w realnych warunkach ruchu drogowego. Tam, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną, kolejna grupa przedszkolaków doskonaliła umiejętność przechodzenia przez jezdnię. Dzieci najpierw wysłuchały cennych rad policjantki, a następnie przystąpiły do zajęć praktycznych. Nad bezpieczeństwem milusińskich czuwała policjantka oraz opiekunki. Zdobyte w ten sposób doświadczenie, zapewne przyczyni się do polepszenia bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Spotkania odbyły się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”, która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Opr. TP

  • Zajęcia z przedszkolakami
  • Zajęcia z przedszkolakami
  • Zajęcia z przedszkolakami
  • Zajęcia z przedszkolakami
  • Zajęcia z przedszkolakami
  • Zajęcia z przedszkolakami