Z pomocą przyszli policjanci - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z pomocą przyszli policjanci

Data publikacji 20.09.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju prawdopodobnie uratowali mężczyznę przed targnięciem się na swoje życie. 26-latek nie chciał nikogo wpuścić do domu, a gdy funkcjonariusze weszli do środka, trzymał nóż i krzyczał. Stróże prawa obezwładnili go i w stanie niezagrażającym jego życiu przekazali załodze karetki pogotowia.

Do całego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 14. Wtedy to dyżurny został poinformowany, że w jednym z domów na terenie gminy Busko – Zdrój, młody mężczyzna zachowuje się agresywnie i chce odebrać sobie życie. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze. Okazało się, że 26-latek nie chce nikogo wpuścić do domu i mówił, że pozbawi się życia.

Policjanci natychmiast weszli do budynku i zastali go w kuchni, stojącego z nożem w ręku. Mężczyzna jak zauważyli policjanci, zdążył już zranić się w rękę. Krzyczał i zachowywał się agresywnie. Funkcjonariusze szybko obezwładnili 26-latka i odebrali mu nóż. Udzielili mu też pierwszej pomocy oraz poinformowali dyżurnego o całym zajściu, który to wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Po jego przybyciu policjanci przekazali desperata pod opiekę lekarzy.

Prawdopodobnie dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu stróżów prawa życiu 26-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Opr. MT