Policjanci odnaleźli zagubionego grzybiarza - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zagubionego grzybiarza

Data publikacji 25.09.2017

Dzięki natychmiastowym działaniom policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju szybko został odnaleziony 75 –letni grzybiarz. Mężczyzna rozdzielił się z osoba, z którą wszedł do lasu po czym zabłądził.

W miniony piątek, około godziny 19:30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju otrzymali informację o zaginięciu 75 –letniego grzybiarza w lesie w okolicy miejscowości Płośnia w gminie Gnojno. Z relacji zgłaszającego wynikało, iż około godziny 7:00 wszedł  on wraz ze swoim teściem do kompleksu leśnego i przed godziną 18 widzieli się po raz ostatni. Gdy po pewnym czasie mężczyzna nie spotkał ponownie 75 –latka wtedy postanowił poprosić o pomoc policjantów. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy buskiej jednostki. Dodatkowo we wskazany rejon dotarł również przewodnik z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz łącznie 10 funkcjonariuszy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po ponad 2 godzinach poszukiwań policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju odnaleźli 75 –latka, który znajdował się w miejscu oddalonym o 4 kilometry. Po chwili mężczyzna znalazł się pod opieką zespołu karetki pogotowia, a ostatecznie trafił pod opiekę swoich najbliższych.

Apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek podczas grzybobrania. Wybierajmy się do lasu najlepiej z drugą osobą, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku możemy liczyć na pomoc. Zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy, aby móc wezwać pomoc. Zadbajmy o odpowiedni ekwipunek w postaci wody, jedzenia, materiałów opatrunkowych czy kurtki przeciwdeszczowej. Gdy już stracimy orientację w terenie obserwujmy przyrodę wokół nas, co pomoże w określeniu kierunków. Mech porasta północne strony pni drzew, mrowiska są bardziej łagodne od strony południowej, a najlepszym drogowskazem jest słońce. Jeżeli jesteśmy blisko strumienia, to warto iść wraz z jego nurtem, bo w końcu wpadnie on do większej rzeki. W pobliżu takiego rozlewiska może znajdować się już most albo przebiegać jakaś droga.    

Opr. DJ