W sobotę buscy policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W sobotę buscy policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy

Data publikacji 25.09.2017

W minioną sobotę, policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 4 prawa jazdy. Choć dzień był deszczowy, nie przeszkadzało to niektórym w poruszaniu się z nadmierną prędkością. Kierowcy, którzy stracili dokument uprawniający do kierowania na trzy miesiące, będą mieli czas pozwalający na przemyślenie swojego zachowania i wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

Miniony weekend był deszczowy i pochmurny. Chociaż pogoda nie zachęcała do podróżowania, znalazły się takie osoby, którym nie przeszkadzało to w nadmiernym przekraczaniu prędkości. W minioną sobotę policjanci z buskiej drogówki zatrzymali czterech kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą był 19 – letni kierujący peugeotem, który w Busku – Zdroju poruszał się jedną z ulic z prędkością 114 km/h, w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50 km/h.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Po raz kolejny przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. TP