Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna w powiecie buskim debata z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

Data publikacji 26.09.2017

Wczoraj w Gnojnie odbyła się kolejna debata z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Tematami przewodnimi spotkania były: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja mobilna „Moja Komenda”, specyfika pracy dzielnicowego oraz działania dotyczące profilaktyki społecznej.

Spotkanie odbyło się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Gnojnie. We wczorajszej debacie społecznej pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń, Komendant Komisariatu Policji w Stopnicy st. asp. Kamila Zbertek – Guczał, Wójt Gminy Gnojno Pan Zbigniew Janik, Przewodniczący Rady Gminy Gnojno Pan Stanisław Wcisło oraz grono pedagogiczne, rodzice uczniów, mieszkańcy gminy Gnojno. Komendant Powiatowy insp. Jakub Kosiń scharakteryzował stan bezpieczeństwa na terenie powiatu buskiego i gorąco zachęcał uczestników spotkania do dyskusji i zabierania głosu. Komendant st. asp. Kamila Zbertek – Guczał skupiła się na temacie bezpieczeństwa w gminie Gnojno. Krótko omówiła najczęściej zaistniałe przestępstwa i wykroczenia oraz radziła jak nie stać się ofiarą przestępców. Kolejny prelegent, mł. asp. Tomasz Piwowarski – oficer prasowy, przedstawił i omówił zagadnienia dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dalej opowiedział o działaniu aplikacji „Moja Komenda”. Zachęcał do darmowej instalacji tej aplikacji, która w łatwy sposób, jednym kliknięciem pomoże ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. To właśnie dzielnicowy „policjant pierwszego kontaktu” był tematem dalszej części spotkania. Dzielnicowi to policjanci integrujący Policję ze społeczeństwem. Wykonują odpowiedzialną pracę uczestnicząc w rozwiązywaniu sytuacji problemowych. Następnie omówił działania z zakresu profilaktyki społecznej, prowadzone przez buskich i stopnickich policjantów.

Dalsza część debaty przeznaczona była na dyskusję i pytania. Dyskutowano między innymi na temat bezpieczeństwa na drogach, radzono jak przygotować się do nadchodzącej zimy, gdzie powinno być więcej patroli ruchu drogowego, aby przeładowane samochody ciężarowe nie niszczyły lokalnych dróg.  

Opr. TP

  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Gnojnie #1
  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Gnojnie #2
  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Gnojnie #3
  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Gnojnie #4
  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Gnojnie #5
  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Gnojnie #6
  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Gnojnie #7
  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Gnojnie #8
  • „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” debata w Gnojnie #9