Podsumowanie buskich działań „Trzeźwy poranek” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie buskich działań „Trzeźwy poranek”

Data publikacji 27.09.2017

Dziś rano policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w ramach prowadzonych działań kontrolno - prewencyjnych, po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Alkohol to bardzo częsta przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych, aby ograniczyć ich liczbę, buscy policjanci dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, prowadzili wzmożone działania kontrolne.  Podczas dzisiejszej akcji, przebadanych zostało prawie 1200 kierujących z czego ujawniono jednego kierującego w stanie po użyciu alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującemu za jazdę „na podwójnym gazie” zostało zatrzymane prawo jazdy.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!