Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania Policji, Straży Pożarnej i KRUS dla bezpieczeństwa dzieci

Data publikacji 03.10.2017

Buscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowali spotkania z uczniami klas I szkół podstawowych. Tematem spotkań było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Wspólne działania policjantów, przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbyły się w ubiegłym tygodniu w kilku szkołach na terenie powiatu buskiego. W trakcie spotkań policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się na ulicy, w domu podczas nieobecności dorosłych oraz przy korzystaniu z Internetu. Stróże prawa zwracali także uwagę uczniów na niebezpieczeństwa mogące wystąpić podczas zabaw w domu lub na podwórku. Apelowali o zachowanie nieufności wobec nieznajomych, utrwalali numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, by w razie potrzeby wiedzieć, w jaki sposób i do kogo zwrócić się o pomoc.

Przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowali specjalną prezentację multimedialną o przygodach małych owadów. Jej bohaterowie, opowiadają o różnych zagrożeniach, które czyhają na dzieci i dorosłych w gospodarstwie rolnym.

Strażak przestrzega uczniów przed zachowaniami, które mogą być przyczyną pożarów.

Opr. TP

  • Wspólne działania Policji, Straży Pożarnej i KRUS dla bezpieczeństwa dzieci
  • Wspólne działania Policji, Straży Pożarnej i KRUS dla bezpieczeństwa dzieci
  • Wspólne działania Policji, Straży Pożarnej i KRUS dla bezpieczeństwa dzieci