Bezpiecznie na drodze i w szkole. - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie na drodze i w szkole.

Data publikacji 04.10.2017

Mundurowi z Buska - Zdroju przeprowadzili kolejne spotkania z uczniami szkół podstawowych i przedszkoli pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Ich celem było promowanie bezpieczeństwa na drogach wśród dzieci, które rozpoczęły naukę szkolną. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom elementów odblaskowych.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju przeprowadzili działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Przedsięwzięcie zostało skierowane do wszystkich dzieci uczących się w szkołach podstawowych i po raz pierwszy poruszają się samodzielnie po drodze. Mundurowi spotkali się z uczniami  Szkoły Podstawowej nr 2, 3 oraz z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 3.

W czasie przeprowadzonych zajęć funkcjonariusze wyjaśniali dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego i podkreślili bezpieczne zachowania na drodze. Policjanci omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Mundurowi zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z nieznajomym osobami. Dodatkowo podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

 

Opr. JK

Źródło KPP Busko